AMINO ACIDS

MUSCLESPORT

Zaloguj się Rejestracja
ZAMÓW: 664921096 Pon-pt: 9.00-17.00
0 szt. dla 0 zł

AMINO ACIDS (6 produkty)

obraz AMA - Amino Muscle Analog Produkt jest nowy

AMA - Amino Muscle Analog

25,35 zł
Kupiony 133x
szczegóły
obraz BCAA Extra Strong Caps (Branched Chain Amino Acids)

BCAA Extra Strong Caps (Branched Chain Amino Acids)

25,61 zł
Kupiony 139x
szczegóły
obraz AMINO DRINK

AMINO DRINK

52,26 zł
Kupiony 141x
szczegóły
obraz BCAA AMINO Caps 800 mg

BCAA AMINO Caps 800 mg

21,16 zł
Kupiony 128x
szczegóły
obraz L-GLUTAMINE PURE 500 g

L-GLUTAMINE PURE 500 g

50,95 zł
Kupiony 54x
szczegóły

1

Aminokwasy są dla wzrostu masy mięśniowej, chroni jej podczas ekstremalnego stresu lub długotrwałego procesu treningowego. Pomagają również w diecie, aby przyspieszyć usuwanie substancji odpadowych.

Deklarowane ilości aminokwasów w organizmie człowieka zmienia się w zależności od źródła. Najczęściej te 22 aminokwasów. 

Aminokwasy w organizmie człowieka:

Glycina

Alanina

Valina

Leucyna 

Izoleucyna

Kwas asparaginowy

Asparagina

Kwas glutaminowy

Glutamina

Arginina

Lizyna

Histydyna

Fenyloalanina

Seryna

Treonina

Tyrozyna

Tryptofan

Metionina

Cysteina

Prolina 

Selenocysteiną 

Prolizyna

 

Aminokwasy

są to cegiełki, które składają się na strukturę białka. Aminokwasy mogą być podzielone na te, które organizm jest zdolny do tworzenia ich wzajemną prziemiana – niepodstawowe i te, które muszą być dostarczane dla organizmu – podstawowe. Aminokwasy wspierają produkcję własnych substancji organizmu, a także promując regenerację wzrostu masy mięśniowej. Aminokwasy zwiększają siłę, aktywność fizyczną i są zaangażowane w anabolicznem procesie organizmu. Aminokwasy pomagają utrzymać dodatni bilans azotu, zwiększenie masy mięśniowej, kolejnym zadaniem aminokwasów jest ochrona masy mięśniowej, lepsza regeneracja, przyspieszanie syntezy tkanki mięśniowej i zwiększenie wydajnośći. Aminokwasy są także użyteczne w dietach odchudzajączych. Są przeznaczone do treningu siłowego, wszystkich sportów i ćwiczeń.

Aminokwasy przyjęte bezpośrednio przed ćwiczeniem (szczególnie BCAA) mogą być, dla łatwej absorpcji, bardzo szybko wykorzystywane przez organizm jako źródło energii i ochrony mięśni przed degradacją. Przed treningiem jest również doskonały czas, aby wykorzystać aminokwas L-argininę. Arginina poprawia krążenie krwi w mięśniach, zwiększając tym samym pompowanie podczas treningu i poprawia transport składników odżywczych. Jej inne korzyści są również w poprawie życia seksualnego. Aminokwasy brane po treningu (BCAA, glutamina) wspara procesy anaboliczne i przyspieszenie regeneracji. Glutamina jest odpowiednia do ciężkiego treningu, diety, poprawia odporność.

Ogólnie rzecz biorąc, należy je dodawać do napojów węglowodanowych lub białkowych. Do sportów czysto aerobowych, lepiej wziąć aminokwasy przed treningiem. Dla sportow anaerobowych (np. podnoszenie ciężarów, kulturystyka, ciężka atletyka) lepiej wziąć aminokwasy po zakończeniu wysiłku.

 

Mgr. Lubomír Krhut mówi:

 

Aminokwasy są podstawową jednostką budulcową.

Obrazowo, jeśli tylko spojrzeć na mięsień, to aminokwas jest cegłą, komórka mięśniowa to pokój i cały mięsień to dom. W praktyce oznacza to, że jeśli kupisz produkt, o nazwie amino (1500, 2000 wołowina, hydro, super, itd.), jest to złożoną mieszanką aminokwasów przeznaczonych do budowania masy mięśniowej. Dawkowanie zależy od tego, czy masz wystarczające spożycie białka. Zazwyczaj dawkowanie jest bezpośrednio po treningu w dawce 20-40 g, w zależności od wagi ciała. Z doświadczenia wiem, że wiele kulturystów zażywają aminokwasy również w nocy, kiedy się budzą.

 

Dodatkowo można spotkać mieszankę aminokwasów BCAA. Te aminokwasy nie są przeznaczone do budowania mięśni (i nie jest z nich możliwe zwiększenie masy mięśni), ale w znacznym stopniu przyczynija się do ochrony i regeneracji mięśni po treningu. 


Powinno się zażywać przed i bezpośrednio po treningu, w dawce około 0,4 grama na kilogram masy ciała.

Tak więc dla 100 kg osoby, dawkuje się 40 g BCAA podzielonych w dwóch dawkach - 20 przed i 20 po treningu. Ze względu na koszty finansowe tych dodatków można dawkować tylko w dni treningowe.