GAINERS

MUSCLESPORT

Zaloguj się Rejestracja
ZAMÓW: 664921096 Pon-pt: 9.00-17.00
0 szt. dla 0 zł

GAINERS (6 produkty)

obraz Anabolic Super Strong

Anabolic Super Strong

41,02 zł
Kupiony 117x
szczegóły
obraz MR-Gainer Puree

MR-Gainer Puree

47,29 zł
Kupiony 216x
szczegóły
obraz MASS GAIN ULTRA

MASS GAIN ULTRA

48,86 zł
Kupiony 241x
szczegóły

AMG Gainer PALATINOSE

50,69 zł
Kupiony 47x
szczegóły

Muscle Builder Profi

61,93 zł
Kupiony 139x
szczegóły

1

Gainery - weglowodany

to środki, które są stosowane w celu uzyskania odpowiedniej wagi ciała zarówno dla sportowców, a nawet w populacji ogólnej. Gainery są najważniejszym i najlepszym źródłem energii. Charakterystyczna jest wysoką zawartość węglowodanów (do 80%), niska zawartość białka (30%) i o stosunkowo dużej wartości energetycznej. Są praktycznie niezbędne dla wszystkich rodzajów sportów. Dzięki zrównoważonym wartościom odżywczym mogą tymczasowo zastąpić jeden posiłek dziennie.Ze względu na zwiększenie wydajności energetycznej, służy sportowcom do wyższej wydajności, wytrzymałości obciążeniowej organizmu i wzrost siły, co jest niezbędne dla wzrostu masy mięśniowej. Gainery (węglowodany) są stworzone tak, aby zminimalizować naprężenie na układ pokarmowy, a ciało otrzymywało dużo energii.  Poprawne dawkowanie i regularne stosowanie, sprawią że poczujesz się lepiej i będziesz mieć możliwość lepszego i bardziej intensywnego treningu. Węglowodany najlepiej jest dawkować w ciągu 20 minut po zakończeniu aktywności fizycznej, ponieważ w tym czasie organizm jest najbardziej dostępny do wchłaniania węglowodanów. U osób z problemem przyrostu masy ciała dawkowanie możliwe w każdej chwili w ciągu dnia.Podczas spożywania węglowodanów po wysiłku, wystarczają węglowodany proste - dekstroza.


Podczas spożywania węglowodanów przed treningiem, powinny zawierać większość węglowodanów o przedłużonym uwalnianiu – maltodekstryna.Źródłem białka (12-30%) jest najczęściej koncentrat lub izolat serwatkowy.

 

Gainery są używane w treningu objętościowym lub diecie odchudzającej, ponieważ mamy dokładny przegląd spożytych kalorii. Ilość zależy od wagi ciała i od tego, jak duży przyrost masy mięśniowej jest potrzebny. Gainery przyspieszają regenerację i mają korzystny wpływ na trawienie. Gainery powinny być dozowany bezpośrednio po treningu z użyciem wody. Mogą być stosowane w celu zastąpienia jednego posiłku dziennie.  

 

Aplikacja

- Zwiększyć spożycie energii

- Wzrost masy mięśniowej

- Formowanie siły

- Ulepszenie regeneracji po treningu

- Ochrona masy mięśniowej przed uszkodzeniem

- Zwiększenie glikogenu mięśniowego

 

 

Mgr. Lubomír Krhut dodaje:

Głównym składnikiem tego suplementu są węglowodany, ale w skład wchodzą również białka, witaminy, składniki mineralne, a często również kreatyna, która pomaga w zwiększeniu masy ciała. Przede wszystkim, ten dodatek jest przeznaczony dla osób, które chcą zwiększyć swoją wagę lub dla sportowców wytrzymałościowychKiedy spożywać węglowodany?

Opinie na temat stosowania węglowodanów są różne. Osobiście skłaniam się do ustaleń doktora Piotra Forta, który nie zaleca spożywania bezpośrednio po treningu (jak to było w przeszłości).

 

Przykład spożywania węglowodanów:

Rano                                         Zamiast śniadania (dla śpiochów)

Przekąska                                  drugie śniadanie lub podwieczorek

Obiad                                        Jako substytutu obiadu - nie polecam

Przed treningiem                       Tak

W czasie treningu                      Można

Po treningu                               Nie wcześniej niż po godzinie. Natychmiast po treningu polecam aminokwasy.

Druga przekąska                       Może być. Szczególnie podczas pracy w systemie zmianowym.

Kolacja                                    Nie polecam

 

Dawkowanie należy dopasować do przeznaczonego poboru energii. Zazwyczaj są używane 2-3 miarki